Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Aktuality

Aktuality v obci

Pozvánka - Úcta k staršímVytlačiť
 

Obec Koromľa srdečne pozýva všetkých skôr narodených na slávnostné posedenie Október - Mesiac úcty k starším, v nedeľu 20.10.2019 o 14:30 hod. do kultúrneho domu. Je pre Vás pripravený bohatý kultúrny program a občerstvenie. Tešíme sa na Vás. Mgr. Silvia Žeňuchová - starostka obce a poslanci obecného zastupiteľstva.

Úcta k starším 2019.jpg


 
 

Deň sv. Huberta a súťaž vo varení guľášu - fotoVytlačiť
 

Patróna všetkých poľovníkov, sv. Huberta, oslávili poľovníci v Koromli na Krížovej ceste v sobotu 28. septembra 2019. Tento deň bol príležitosťou na milé stretnutie poľovníkov, ich rodinných príslušníkov, priateľov, ale aj všetkých obyvateľov Koromle.Slávnosť začala  Svätohubertskou liturgiou v lone krásnej prírody - na konci Krížovej cesty nad Koromľou.

Po duchovnom nasýtení čakalo  všetkých účastníkov aj to telesné - poľovnícky guľáš, ktorý pripravili členovia PS Viničky v Koromli. Ten ale nebol jediným ponúkaným jedlom.

Súčasťou osláv bola totiž  aj súťaž vo varení kotlíkového guľášu organizáciami pôsobiacimi v našej obci.Do súťaže sa zapojilo 5 domácich družstiev. V príjemnej atmosfére chcel každý pripraviť len to najlepšie - čo najchutnejší guľáš. O to, aby bolo z čoho variť, sa postarali naši poľovníci a Obec Koromľa.

Päťčlenná porota degustáciou vyhodnotila 5 vzoriek súťažných guľášov. Rozhodovanie nebolo jednoduché, každý jeden bol jedinečný, ale nakoniec  bolo poradie takéto:

1. miesto -  Dobrovoľný požiarnický zbor

2. miesto  - Zbor sv. Archanjela Michaela

3. miesto -  Obecný športový klub

4. miesto -  Poľovnícka spoločnosti Viničky

5. miesto -  Obec Koromľa

V dobrej nálade sme si zaspievali a ženy veru aj karičku pri hre harmoniky a gitary zatancovali.

Veríme, že dobrý pocit a pekné zážitky si z tejto akcie odniesli súťažiaci aj všetci prítomní.

Veľké a úprimné poďakovanie patrí všetkým, ktorí  akýmkoľvek spôsobom pomohli pri realizácii nádhernej akcie.

2.jpgViac foto tu: Deň sv Huberta a suťaž vo varení gulašu

 

 


 
 

Drevorezba do Domu smútkuVytlačiť
 

V piatok 27.9.2019 zavítal do našej obce kňaz a rezbár o. Mgr. Marek Badida, aby nám odovzdal Drevorezbu - Blažení, ktorých si vyvolil a prijal k sebe, Pane.  Toto umelecké dielo bolo umiestnené do nášho domu smútku.  Pri tejto príležitosti urobil náš ctený hosť zápis  do kroniky obce.

1.jpg Viac foto: fotogaleria drevorezba-do-domu-smutku


 
 

Pozvánka - HubertVytlačiť
 

Pozvánka - Hubert.jpg  Poľovnícka spoločnosť Viničky v Koromli v spolupráci s obcou Koromľa Vás pozýva na Deň svätého Huberta na krížovej ceste, dňa 28. 09. 2019 (sobota) o 10:30 hod. Svätohubertská liturgia. Súčasťou podujatia je aj súťaž vo varení kotlíkového guľašu organizáciami pôsobiacimi v našej obci. Pre všetkých účastníkov je pripravený poľovnícky guľáš a občerstvenie.


 
 

Zájazd na kúpalisko do MaďarskaVytlačiť
 

Madarsko 2019.jpg

 

Obec Koromľa pod záštitou starostky obce a poslancov obecného zastupiteľstva organizuje zájazd Termálne kúpalisko Sárospatak (Maďarsko) 17.8.2019 (sobota), odchod autobusu o 6:30 hod. Cena zájazdu - poplatok za autobus: pre občanov obce je zdarma, ostatní záujemcovia platia 6 Eur. Vstup na kúpalisko si hradí každý sám! Informácie a prihlásenie:  Obecný úrad - starostka obce Mgr. Silvia Žeňuchová, tel. číslo: 0903 432 912.

 

 

 

 

 


 
 

Blahoželanie starostkeVytlačiť
 

Silvia pozdrav.jpg

15. júla 2019 sa dožíva vzácneho životného jubilea Mgr. Silvia Žeňuchová - naša starostka obce. Milá oslávenkyňa! Želáme Ti, aby si aj naďalej žila v dobrom zdraví, v osobnom a rodinnom šťastí. Nech sa Ti všetko dobre darí a nech Ťa majú všetci radi.Do ďalších rokov prajeme len to najkrajšie, čo život môže dať. Nech len pokoj v duši, zdravie, šťastie, láska a dobrota, sú náplňou ďalších rokov Tvojho života. Všetko najlepšie Ti  prajúposlanci OcZ  a zamestnanci  obce.


 
 

Poďme spolu osláviť MDD - Detská nedeľa 26.5.2019Vytlačiť
 

Detská nedeľa 26.5.2019. Obec Koromľa pri príležitosti blížiaceho sa sviatku MDD pozýva všetky deti na Zemplínksu Šíravu - Popoludnie plné hier a zábavy. Vstupné a doprava pre deti zdarma. Záujemcovia hláste sa na obecnom úrade. Tel. číslo: 0903 432 912. Odchod autobusu je o 13:00 hod.

MDD 2019.jpg


 
 

Postavili sme MÁJ 30.4.2019Vytlačiť
 

30. apríla 2019 - podvečer Sviatku práce - šikovní mládenci a chlapi pred kultúrnym domom slávnostne postavili mája za prítomnosti všetkých generácií obyvateľov našej Koromle. Stavanie mája je už v našej obci kultúrnou tradíciou. Tóny ľudovej hudby sa rozozvučali Koromľou, altánok a okolie ihriska sa naplnilo deťmi, mládežou, ale aj dospelými a zástupcami staršej generácie. Všetci prítomní si pochutnali na už tradične výbornom guľáši, miestnom ovčom syre a dobrom vínku. Veľké poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa akoukoľvek formou zapojili do príprav, organizácie a aktivít spojených s prípravou a realizáciou tejto krásnej tradičnej akcie.

0.JPG Viac foto: fotogaléria- stavali-sme-máj

 

 


 
 

POĎME SPOLU STAVAŤ MÁJ Vytlačiť
 

Obec Koromľa Vás srdečne pozýva na STAVANIE MÁJA 30.4.2019 (utorok) o 18:30 hod., v programe vystúpi FS Tarnavčan. Občerstvenie zabezpečené. Tešíme sa na Vás.

plagát - Máj 2019.jpg


 
 

Veľkonočný pozdravVytlačiť
 

Príjemné a radostné prežitie Veľkonočných sviatkov, hojnosť požehnania od vzkrieseného Pána, veľa lásky a rodinnej pohody občanom obce a rodákom prajú starostka obce Mgr. Silvia Žeňuchová, poslanci OcZ a zamestnanci obce.

Veľkonočný pozdrav 2019.jpg

 

 

 

 

 


 
 

Nedeľné popoludnie patrilo ženám - 10. marec 2019Vytlačiť
 

Tak ako po minulé roky, tak aj tohto roku naša obec pripravila malú slávnosť pre svoje ženy  pri príležitosti MDŽ. V  nedeľu 10. marca 2019 ich v kultúrnom dome slávnostným  príhovorom privítala starostka obce Mgr. Silvia Žeňuchová. Po úvodných slovách nasledoval bohatý kultúrny program, v ktorom vystúpili naše detičky z MŠ pod vedením pani učiteliek. V programe ďalej vystúpila folklórna skupina  Inovské trio, ktorá svojim rusínskym spevom potešila všetkých prítomných. Spríjemnením akcie bola ukážka pletenia rôznych predmetov z papiera. Okrem kultúrneho programu  bolo pre ženy pripravené sladké občerstvenie a káva. Každá žena  bola obdarovaná kvetom.

IMG_3693.JPG Viac foto si možte pozrieť: MDŽ 10.3.2019

 


 
 

Pozvánka pre ženy - MDŽVytlačiť
 

Milé naše žienky, Obec Koromľa pod záštitou starostky obce a poslancov OcZ Vás srdečne pozýva na príjemné posedenie, kde spoločne oslávime Medzinárodný deň žien v nedeľu 10.3.2018 o 15:00 hod.

MDŽ 3 2019.jpg


 
 

CVIČENIE PRE ŽENY - PozvánkaVytlačiť
 

Milé dámy akéhokoľvek veku. Obec Koromľa Vás pozýva na CVIČENIE PRE ŽENY. Každý PONDELOK a ŠTVRTOK o 18:00 hod. v zasadačke na Obecnom úrade v Koromli. Vezmi si so sebou karimatku, športovú obuv, uterák, dobrú náladu a chuť do cvičenia.

Pozvánka na CVIČENIE PRE ŽENY.jpg


 
 

Zimná údržba - výzvaVytlačiť
 

    Obec Koromľa, sídlo Obecný úrad Koromľa č.172

ZIMNÁ ÚDRŽBA - VÝZVA

Vážení občania,

chceme sa obrátiť na Vás s výzvou, aby svoje motorové vozidlá neparkovali na miestnych komunikáciách a chodníkoch z dôvodu vykonávania zimnej údržby, a v neposlednom rade obmedzovanie ostatných občanov, či idúcich pešo, alebo na autách.

Žiadame občanov, aby prednostne využívali k odstavovaniu  motorových vozidiel svoje vlastné dvory a nádvoria. 

V prípade nedodržania výzvy nebude možné zabezpečiť zimnú údržbu. Za porušenie tejto výzvy a za škody vzniknuté na motorových vozidlách pri zimnej údržbe z dôvodu parkovania na miestnych komunikáciách obec nenesie zodpovednosť.

Pokúsme sa o zmenu, ktorá vyrieši bezpečnosť, lepšiu údržbu a starostlivosť a s tým spojenú spokojnosť našich obyvateľov na našich cestách. 

 

Za pochopenie ďakujem

                                                                                              Mgr. Silvia Žeňuchová, v.r.                                                                                                                     starostka obce   

     i_4782148.jpg                                                         


 
 

Daňová povinnosť k dani z nehnuteľnostíVytlačiť
 

Obec Koromľa upozorňuje občanov, ktorým vznikla daňová povinnosť k dani z nehnuteľností, že v termíne do 31.1.2019 musia podať Priznanie k dani z nehnuteľností na Obecnom úrade v Koromli.

Priznanie podáva: každý, kto sa v roku 2018 stal vlastníkom nehnuteľností.

Zároveň pripomíname daňovníkom, u ktorých došlo k zmene výmery pozemku, účelu využitia, k nadobudnutiu ďalšieho majetku, resp. k zániku vlastníctva a majetku a pod., aby v termíne do 31.1.2019 podali Čiastkové priznanie k dani z nehnuteľností na Obecnom úrade v Koromli.

Čiastkové priznanie podáva:                                                                                            - každý, komu zaniklo vlastníctvo k nehnuteľnosti (predaj, darovanie)                     -  ten, kto už mal nehnuteľnosť a ďalšie mu v roku  2018 pribudli alebo ubudli (kúpa, dedenie)                                                                                                                   -  u koho nastali zmeny vo výmere, využití či iné, ktoré vyplývajú na určenie dane (stavebné povolenie, kolaudácia rodinného domu, chaty)

                                          

                                                   Mgr. Silvia Žeňuchová, starostka obce                    

                                      

                                                                                                                                           

      cf4e66fe.jpeg.jpg          

                                                                                                               

 

 


 
 

Foto - Kračun u našim valale Vytlačiť
 

Vo štvrtok 27. decembra 2018 v priestoroch kultúrneho domu obec Koromľa prekvapila svojich občanov divadelným pásmom  "KRAČUN U NAŠIM VALALE".  V tomto krásnom kultúrnom programe vystúpili žiaci zo Základnej školy v Porúbke, ktorí všetkým prítomným predstavili  krásu zvykov a tradícií  na dedine počas Vianoc,  ktoré žiaľ už mnohí z nás ani nepoznajú.  Naše ratolesti  rozdali radosť, spev,  vinše a krásne hovorené slovo.  Všetci prítomní si odniesli  krásny kultúrny zážitok, ktorý bol pohladením duše v krásnom období slávenia narodenia Ježiška.

0.jpg Viac vo fotogalérii: Kračun u našim valale 27.12.2018


 
 

Darované Vianoce v našej obciVytlačiť
 

Skutočné Vianoce sú o darovaní tým, ktorí to potrebujú najviac. Vďaka Nadácii TV JOJ mal pán Martin Remecký spolu s dievčatami Erikou, Diankou a Vaneskou krásne Vianoce. Prinášame Vám reportáž z príbehu Darovaných Vianoc zo dňa 25.12.2018

Darované vianoce.jpg

MEDIA.JOJ.SK Darované Vianoce


 
 

KOROMĽANSKÝ SILVESTER - PozvánkaVytlačiť
 

Starostka obce a poslanci OcZ pozývajú všetkých svojich občanov na KOROMĽANSKÝ SILVESTER. Poďme stráviť posledné hodiny roka 2018 v spoločnosti príjemnej nálady a dobrej hudby 31.12.2018 od 20:00 hod. do kultúrneho domu. Máme pre Vás pripravené: starostovský punč, silvestrovskú kapustnicu a polnočný ohňostroj. Vstup voľný.

Silvester 2018.jpg


 
 

Kračun u našim valaleVytlačiť
 

Kračun u našim valale.jpg

 

 

 

 

     A máme to tu! Čas, na ktorý sa tešíme všetci bez rozdielu veku. Je tu čas vianočný. Obec Koromľa pod záštitou starostky obce a poslancov OcZ Vás pozýva na vystúpenie divadelného pásma "KRAČUN U NAŠIM VALALE" budme mať možnosť spolu zaspomínať si, ako to bolo na Vianoce kedysi. 27. decembra 2018 o 16:30 hod. do kultúrneho domu. Tešíme sa na spoločné stretnutie.


 
 

Vianočný pozdrav, PF 2019Vytlačiť
 

Vianoce 2018.jpg

Želáme všetkým nádherné vianočné sviatky, plné radosti, pokory a odpúšťania, k tomu veľa  spokojnosti, zdravia a šťastia. Aby  bol Váš  nový rok 2019 úspešný, šťastie neodbytné,  zdravie dokonalé,  problémy vzdialené a budúcnosť  skvelá, to Vám z celého srdca želá
Mgr. Silvia Žeňuchová, starostka obce,  poslanci OcZ a kolektív pracovníkov OcÚ. 


 
 

Prišiel k nám Mikuláš 9. december 2018Vytlačiť
 

Keďže máme u nás dobré deti, tak aj toho roku  9. decembra  zavítal do našej obce Mikuláš. Neprišiel sám, doviezol si so sebou svojich pomocníkov, anjela a čertov. Vyzdobený kultúrny dom, bol plný čakajúcich deti. Mikuláš bol štedrý, obdaroval deti balíčkami plných sladkých dobrôt. Všetci prítomní si mohli pomaškrtiť na vynikajúcich šiškách, ktoré s veľkou ochotou pripravili zamestnanci obce. Celé sviatočné popoludnie sa nieslo vo veľmi príjemnej atmosfére, z ktorej mali všetci radosť.  

2.JPG Viac vo fotogalérii: Prišiel k nám Mikuláš 9.12.2018

 


 
 

Pozvánka na stretnutie s MikulášomVytlačiť
 

Obec Koromľa Vás milé deti a vážení rodičia, srdečne pozýva na Mikulášske popoludnie v nedeľu 9. decembra 2018 o 15:00 hod. do kultúrneho domu. Tešíme sa na Vás.Mikuláš 9 2018.jpg


 
 

Výsledky volieb do OSO 2018 v obci KoromľaVytlačiť
 

Vo voľbách do samosprávy obcí dňa 10. 11. 2018 za starostku bola zvolená

 - Mgr. Silvia Žeňuchová, Nezávislá kandidátka,počet hlasov,161.

Počet platných hlasov odovzdaných pre jednotlivých kandidátov na funkciu starostu obce:

Ing. Marek Papač,Sme rodina – Boris Kollár,počet hlasov,71

Miloš Medviď,Nezávislý kandidát,počet hlasov,16.

Počet poslancov, ktorý sa mal zvoliť : 5

Počet zvolených poslancov : 5

Za poslancov do obecného zastupiteľstva v obci Koromľa vo voľbách do orgánov samosprávy obcí dňa 10. 11. 2018 boli zvolení kandidáti v poradí podľa počtu získaných hlasov:

1. Jana Hadvabová, Mgr., Koromľa č. 130, Kresťanskodemokratické hnutie - 141 hlasov

2. Pavol Kučmaš,  Koromľa č. 63, Spolu – občianska demokracia - 91 hlasov

3. Monika Lukačková, Koromľa č. 141, Slovenská národná strana - 91 hlasov

4. Miloš Medviď,  Koromľa č. 154, Nezávislý kandidát - 87 hlasov

5. Ľudovít Žeňuch, Koromľa č. 137, Smer – sociálna demokracia - 86 hlasov

Náhradníci – kandidáti, ktorí neboli zvolení :

1. Ján Timočko, Sme rodina – Boris Kollár, 84 hlasov

2. Ľubomír Remecký, Spolu – občianska demokracia, 71 hlasov

3. Lenka Bálintová, Bc., Sme rodina – Boris Kollár, 69 hlasov

4. Milan Capík, Smer – sociálna demokracia, 67 hlasov

5. Viera Franková, Bc.,  Naj – nezávislosť a jednota, 60 hlasov

6. Marek Papač, Ing., Sme rodina – Boris Kollár, 59 hlasov

7. Martin Hadvab, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), 56 hlasov

8. Ján Tutko, Ing., Slovenská národná strana, 40 hlasov

 


 
 

Dušičky - spomienka na zosnulýchVytlačiť
 

Dušičky - spomienka na zosnulých.  Sviatok, kedy nielen spomíname, ale aj v modlitbách pamätáme na tých, ktorí nás už predišli do večnosti. Venujme im tichú spomienku a zapáľme sviečky a plamienok spomienok v našej duši. Spoločná panychída na miestnom cintoríne 1.novembra 2018 so začiatkom o 13:30 hod.

Dušičky.jpg


 
 

Zmena letného času na zimný čas Vytlačiť
 

zmena.pngN E Z A B U D N I T E 
Zmena letného času na zimný čas
zo soboty na nedeľu čas meníme z 3:00 na 2:00


 
 

Úcta k starším - Pozvánka pre našich seniorov 14.10.2018Vytlačiť
 

Obec Koromľa Vás srdečne pozýva na slávnostný program pri príležitostí Mesiaca úcty k starším "Každý vek má svoje čaro" v nedeľu 14. októbra 2018 o 14:00 hod. do kultúrného domu v Koromli. Počas celého podujatia Vás čaká  koncert speváčky rusínskych a šarišských ľudových a duchovných piesní Hanky Servickej a občerstvenie. Tešíme sa na spoločné stretnutie. Mgr. Silvia Žeňuchová starostka obce a poslanci obecného zastupiteľstva.Október 2018.jpg


 
 

Takto sme putovali do Máriapócs Vytlačiť
 

Dňa 15. septembra 2018 sa veriaci z našej obce a farnosti  vybrali na spoločnú púť greéckokatolíkov košickej eparchie, ktorej cieľom bola známa mariánska svätyňa v Maďarsku – Máriapócs.

Samotnú púť sme začali v skorých ranných hodinách. Na ceste pútnikov privítal a prihovoril sa k ním aj miestny farár o. Ľuboslav Toth, ktorý vyjadril radosť a poďakovanie starostke obce Mgr. Silvii Žeňuchovej za sprostredkovanie a prípravu púte. Púť vyvrcholila svätou liturgiou, ktorú slávil otec Jonáš Maxim, predstavený z kláštora studitov vo Ľvove.

V autobuse nechýbala spoločná modlitba posvätného ruženca, spev mariánskych piesní a vzájomné rozhovory.

Posilnený na duchu sme sa spokojní vrátili do svojich domov, plní spomienok a dojmov na krásne prežitý deň, v ktorom bolo cítiť pokoj a Boženie požehnanie.

0.jpg Viac vo fotogalérii:Púť Máriapócs 15.9.2018

 


 
 

Pozvánka na Svätohubertovskú liturgiuVytlačiť
 

Poľovnícka spoločnosť Viničky v Koromli Vás srdečne pozýva na Svätohubertovskú liturgiu dňa 29.09.2018 so začiatkom o 10,00 hod. na krížovej ceste v Koromli, spojená so súťažou vo varení poľovníckeho gulášu

Súbor na stiahnutie  Pozvánka na Svätohubertovskú liturgiu


 
 

Zoznam zaregistrovaných kandidátov pre voľby do Obecného zastupiteľstvaVytlačiť
 

ZOZNAM ZAREGISTROVANÝCH KANDIDÁTOV pre voľby do Obecného zastupiteľstva v Koromli

Obec Koromľa uverejňuje podľa § 173 ods. 2 zákona č. 180/2014 Z. z. o podmienkach výkonu volebného práva
a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov zoznam kandidátov, zaregistrovaných pre voľby do obecného zastupiteľstva podľa jednotlivých volebných obvodov:

Volebný obvod č. 1

Poradové číslo, meno, priezvisko, titul, vek, zamestnanie, názov politickej strany

 1. Lenka Balintová, Bc.,32, fyzioterapeutka, SME RODINA – Boris Kollár
 2. Milan Capík, 64, dôchodca,SMER – sociálna demokracia
 3. Viera Franková, Bc.,55, vychovávateľka,NAJ – Nezávislosť a Jednota
 4. Martin Hadvab,40, nezamestnaný,OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti
 5. Jana Hadvabová, Mgr.,43, štátny zamestnanec, Kresťanskodemokratické hnutie
 6. Pavol Kučmaš, 36, inštalatér,SPOLU – občianska demokracia
 7. Monika Lukačková,43, čašníčka,Slovenská národná strana
 8. Miloš Medviď,35, nezamestnaný,nezávislý kandidát
 9. Marek Papač, Ing.,48, výsluhový dôchodca, SME RODINA – Boris Kollár
 10. Ľubomír Remecký, 51, živnostník, SPOLU – občianska demokracia
 11. Ján Timočko, 27, skladník, SME RODINA – Boris Kollár
 12. Ján Tutko, Ing.,31, agronóm, Slovenská národná strana
 13. Ľudovít Žeňuch, 61, robotník,SMER – sociálna demokracia
Vo volebnom obvode sa volí .......5...... poslancov.

V Koromli dňa 12. 09. 2018

 

 


 
 

Zoznam zaregistrovaných kandidátov pre voľby starostu obceVytlačiť
 

ZOZNAM ZAREGISTROVANÝCH KANDIDÁTOV pre voľby starostu obce Koromľa

Obec Koromľa uverejňuje podľa § 178 ods. 2 zákona č. 180/2014 Z. z. o podmienkach výkonu volebného práva a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov zoznam kandidátov, zaregistrovaných pre voľby starostu obce:

Poradové číslo, meno, priezvisko, titul, vek, zamestnanie, názov politickej strany

 1. Miloš Medviď, 35, nezamestnaný,Nezávislý kandidát
 2. Marek Papač, Ing.,48, výsluhový dôchodca, SME RODINA – Boris Kollár
 3. Silvia Žeňuchová, Mgr.,49, starostka,Nezávislý kandidát
V  Koromli dňa 12. 09. 2018
   
   

 


 
 

Oznámenie trvalej zmeny hodín pre verejnosť - Pošta KoromľaVytlačiť
 

Dovoľujeme si Vám oznámiť, že s účinnosťou od 01. 09. 2018 bude na pošte Koromľa realizovaná zmena hodín pre verejnosť. Dôvodovom zmeny hodín pre verejnosť je zmena organizácie práce.

Zmenu otváracích hodín pre verejnosť si môžete pozrieť na stránke obce: http://www.obeckoromla.sk/slovenska-posta-koromla.html

 


 
 

Voľby do orgánov samosprávy obcí v roku 2018 - informáciaVytlačiť
 

Vymenovaný zapisovateľ miestnej volebnej komisie pre voľby do  orgánov samosprávy obcí v roku 2018 konané dňa 10. 11. 2018 - Lenka Remecká, Obecný úrad Koromľa č. 172, 056/6593417, 0905 819 111, koromla.obec@gmail.com


 
 

Púť - Máriapócs 15.9.2018Vytlačiť
 

Obec Koromľa organizuje púť gréckokatolíkov košickej eparchie MÁRIAPÓCS 15. september 2018. Cestovné: 5 Eur - občania obce, 10 Eur - ostatní záujemcovia. Informácie, prihlasovanie a zároveň vyplatenie cestovného: Obecný úrad - starostka obce, Mgr. Silvia Žeňuchová, tel.číslo: 0903 432 912. Odchod autobusu je 5:30 hod.

Mariapocs 2018.jpg


 
 

3. Ročník Memoriálu Jaroslava Remeckého - fotoVytlačiť
 

Pod záštitou OŠK Koromľa a Obce Koromľa sa dňa 29.7.2018 v našom športovom areáli konal 3. ročník Memoriálu Jaroslava Remeckého - spomienkový futbalový turnaj. Pre všetkých zúčastnených hráčov ako aj fanúšikov bol pripravený chutný guľáš. Nechýbalo občerstvenie a dobrá nálada. Turnaj otvorila príhovorom starostka obce Mgr. Silvia Žeňuchová za účastí poslancov obecného zastupiteľstva, funkcionárov športového klubu a rodičov neb. Jaroslava Remeckého. Športovci si pred turnajom uctili pamiatku zosnulého Jaroslava Remeckého položením venca a zapálením sviečky na jeho hrobe. Všetkým organizátorom tejto úspešnej športovej akcie ďakujeme a tešíme sa na ďalší ročník.

1.JPG Viac vo fotogalérii: 3.ročník memorialu Jaroslava Remeckeho


 
 

Informačné smerové tabule v našej obciVytlačiť
 

Pre lešiu orientáciu v našej obci sme pre návštevníkov obce nainštalovali informačné smerové tabule, ktoré ich navigujú na najdôležitejšie miesta v našej obci.

1.JPGViac vo fotogalérii: Informačné smerové tabule v našej obci

 


 
 

III. ročník Memoriálu Jaroslava RemeckéhoVytlačiť
 

OŠK Koromľa a Obec Koromľa Vás dňa 29. 07. 2018 pozývajú na III. ročník Memoriálu Jaroslava Remeckého, ktorý sa uskutoční na futbalovom ihrisku Koromľa so začiatkom o 15:00 hod. Vopred Vám ďakujeme a na Vašu účasť sa tešíme. Všetci ste vítaní!

Memoriál pozvánka.jpg

 


 
 

Pozvánka - Zájazd na kúpalisko do MaďarskaVytlačiť
 

Obec Koromľa pozýva občanov na Zájazd - Termálne kúpalisko Sárospatak (Maďarsko), 28.7.2018 (sobota), odchod autobusu je o 6:30 hod. Cena zájazdu (autobusu) je zdarma. Vstup na kúpalisko si hradí každý sám! Informácie a prihlásenie: Obecný úrad-starostka obce Mgr. Silvia Žeňuchová, tel.číslo: 0903432912.

Madarsko.jpg


 
 

Poskytnutá dotácia na základe žiadosti na rok 2018Vytlačiť
 

Rozhodnutie o poskytnutí dotácie vo výške 8 500 Eur v pôsobnosti Ministerstva financií Slovenskej republiky.


 
 

Foto - Detská nedeľa v Košiciach 3.6.2018Vytlačiť
 

Prvý jún už od  nepamäti patrí našim najmenším. Na Medzinárodný deň detí nezabudla ani naša obec. Pripravila naozaj niečo špeciálne  - výlet na Košickú detskú železnicu.  Deti spolu s rodičmi  absolvovali cestu historickým vlakom krásnou prírodou z Čermeľa do rekreačného areálu ALPINKA. Cestou vláčikom obdivovali párnu lokomotívu. Celé poobedie  sa deti vyšantili a zabavili na skakácom hrade, trampolíne, šliapacích karach a zahrali si aj volejbal. Počasie nám prialo a tak vydarenej akcii nič nechýbalo. Veríme, že sa všetkým na výlete páčilo, prežili sme spolu  pekný deň, plný zážitkov.

Cestou  domov sme sa zastavili v Michalovciach,  zamaškrtili  si na výbornej jadranskej zmrzline, ktorú  všetkým deťom sponzorovala Zmrzlina Hasan, za čo jej  patri veľké ďakujeme.

10.JPG Viac vo fotogalérii: MDD-detská-nedeľa 3.6.2018

 


 
 

Detská nedeľaVytlačiť
 

 

Obec Koromľa pozýva všetky deti a rodičov na Detskú železnicu do Košic 03.06.2018 v nedeľu odchod autobusu je o 9,00 hod. Zabezpečený je autobus, lístky na vláčik pre deti, program pre deti, atrakcie pre deti. Deťi musia byť nahlásené s dozorom rodiča alebo rodinného prislušníka. 

Záujemcovia sa môžu hlásiť na obecnom úrade.

 

 

Detská nedeľa.jpg

 

 


 
 

Postavili sme obecný MÁJVytlačiť
 

V predvečer 1. mája sme si v strede našej obce postavili MÁJ – krásny zelený strom vyzdobený pestrofarebnými stuhami.  Príjemnú hudobnú náladu a veselosť nám spríjemnili Beňatinsky chlopci. Pani starostka obce Mgr. Silvia Žeňuchová  privítala všetkých prítomných,  pripomenula májové zvyky a tradície a popriala všetkým ľuďom  príjemnú zábavu. Okrem zábavy a hudby si všetci prítomní  pochutili na výbornom guľáši  a  rôznych nápojov. Pre tých najmenších bola pripravená maškrta v podobe cukrovej vaty. Tak ako iné,  aj táto akcia bola výborná, všetkým zainteresovaným  patrí veľké poďakovanie.

2.JPGViac vo fotogalérii: Spoločné stavanie Mája 30-4-2018

 

 

 


 
 

Pozvánka na stavanie májaVytlačiť
 

Obec Koromľa Vás srdečne pozýva na Stavanie mája v pondelok 30.4.2018 o 18:30 hod. pred kultúrnym domom. Atmosféru podujatia nám spríjemnia Beňatinsky chlopci. Občerstvenie pripravené. Tešíme sa na stretnutie.

Máj 2018.jpg


 
 

Veľkonočný pozdrav Vytlačiť
 

Príjemné prežitie Veľkonočných sviatkov, veľa pokoja a pohody v kruhu rodiny želajú starostka obce Mgr, Sivlia Žeňuchová, poslanci obecného zastupiteľstva a zamestnanci obce Koromľa.

Veľká noc.jpg


 
 

Takto sme oslavovali MDŽ - fotoVytlačiť
 

Aj v tomto roku obec  zorganizovala pre ženy z Koromle akciu oslavu MDŽ. Akcia sa uskutočnila v nedeľu 11. marca 2018 v kultúrnom dome.

Všetkým ženám sa prihovorila starostka obce Mgr. Silvia Žeňuchová, ktorá vyzdvihla  a ocenila poslanie žien nielen v pracovnom postavení, ale aj v rodinnom živote.

Pekný kultúrny program  predviedli deti z MŠ Koromľa a ZŠ Porúbka.

Súbežne s oslavou MDŽ prebiehala aj nádherne zaranžovaná výstavka veľkonočných ozdôb, vajíčok a všetkého ďalšieho, čo súviselo  s veľkonočnou tradíciou.

Milým spríjemnením akcie  bola taktiež  ukážka zdobenia kraslíc servítkovou formou a zdobenia veľkonočných perníkov.

Potom už nasledovalo príjemné posedenie pri káve a sladkom koláčiku  v milej atmosfére.

Srdečne poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa podieľali na vydarenej obecnej akcii.

1.JPG

Viac foto nájdete vo fotogalérii: Takto sme oslavovali MDŽ 11.3.2018

 

 

 


 
 

MDŽ - pozvánkaVytlačiť
 

Drahé naše žienky, mamky, staré mamy  - srdečne Vás pozývame v nedeľu 11.marca 2018 o 15:00 hod, do Kultúrneho domu v Koromli na slávnostný program spojený s príjemným posedím pri príležitosti osláv Medzinárodného dňa žien. Želáme si, aby sme aj v tomto roku spoločne prežili krásne popoludnie, ktoré venujeme práve Vám. Starostka obce a poslanci OcZ v Koromli.

MDŽ 2018.jpg


 
 

Rozhodnutie o pridelení dotácieVytlačiť
 

Rozhodnutie o poskytnutí dotácie vo výške 19 163,34 Eur v pôsobnosti Ministerstva vnútra Slovenskej republiky.


 
 

Rozlúčka so starým rokom a privítanie nového roka - Silvester 2017 Vytlačiť
 

Posledné chvíle starého roka sme spoločne strávili v miestnom kultúrnom dome s úsmevom na tvári, dobrou náladou, veselou hudbou, starostovským punčom, chutnou kapustnicou a polnočným ohňostrojom. Ďakujeme všetkým, ktorí ste prišli a obohatili toto stretnutie svojou prítomnosťou a úsmevom.

1.JPGFotky z tejto vydarenej akcie si môžte pozrieť vo Fotogalérii: Silvester 2017

 

 


 
 

Batôžkový Silvester - PozvánkaVytlačiť
 

Obec Koromľa pozýva všetkých svojich občanov na Batôžkový Silvester 31.12.2017 od 20:00 hod. . Vstup je voľný. Zabezpečené: starostovský punč, dobrá hudba, novoročná kapustnica, káva, čaj, polnočný ohňostroj. Vstaňme od TV prijímačov, zavolajme rodinu a priateľov, zoberme si so sebou batôžtek jedla a pitia, dobrú náladu a príďme do kultúrneho domu, kde za zvukov hudby a nášho spevu spoločne odprevadíme rok 2017a privítame rok 2018 !!!

Silvester 2017.jpg


 
 

Vianočný pozdravVytlačiť
 

Krásne sviatky vianočné, nech Vám prinesú chvíle radostné. V novom roku lásku, svornosť a v živote všetkého hojnosť. Praje starostka obce Mgr. Silvia Žeňuchová, poslanci OcZ a zamestnanci obce Koromľa.Snímka1.JPG


 
 

Mikulášsky deň Vytlačiť
 

Mikulášsky deň v Koromli 10. decembra 2017 bol v kultúrnom dome, kde sa zišli všetky poslušné deti z celej našej obce. Vyzdobený kultúrny dom sa rýchlo zaplnil nedočkavými deťmi, s ich rodičmi a starými rodičmi.

Na pódiu ich čakalo prekvapenie. Okrem vyzdobeného stromčeka tam už boli pripravené aj kulisy divadielka Sarus z Veľkého Šariša. 

Po privítaní detí, ich rodičov aj starých rodičov starostkou obce Mgr. Silviou Žeňuchovou  nasledoval Mikulášsky program – zaujímavé divadelné vystúpenie, divadelná rozprávka Zima.

Po skončení predstavenia všetci v sále netrpezlivo čakali  na vzácnu návštevu, ktorá prichádza len raz do roka – na Mikuláša, ktorý prišiel za doprovodu svojich verných pomocníkov  anjela aj čerta. Deti prichádzali k Mikulášovi a ten im odovzdával balíčky so sladkým prekvapením.

Pre všetkých prítomných bolo pripravené občerstvenie v podobe detského punču a sladkých palaciniek. Celý večer sa niesol v príjemnej predvianočnej atmosféra v sprievode veselých detských piesní.

Všetci odchádzali spokojní a v dobrej nálade, deti navyše aj s balíčkom plným sladkostí. Ďakujeme všetkým, ktorí akoukoľvek pomocou prispeli k úspešnému priebehu tohto krásneho dňa.

1.JPGFoto z tejto akcie nájdete vo fotogalérii: Mikuláš 10.12.2017

 

 

 


 
 

MIKULÁŠ pre detiVytlačiť
 

Obec Koromľa pod záštitou starostky obce a poslancov OcZ Vás srdečne pozýva na podujatie MIKULÁŠ pre deti, 10. decembra 2017 (nedeľa) o 15:00 hod. do kultúrného domu. Deti, ktoré celý rok poslúchali dostanú sladkú odmenu.

Mikuláš 2017 (2).jpg


 
 

Dušičky - Spomienka na zosnulých Vytlačiť
 

Dušičky - spomienka na zosnulých.  Sviatok, kedy nielen spomíname, ale aj v modlitbách pamätáme na tých, ktorí nás už predišli do večnosti. Venujme im tichú spomienku a zapáľme sviečky a plamienok spomienok v našej duši. Spoločná panychída na miestnom cintoríne 1.novembra 2017 so začiatkom o 13:00 hod.

1.11.2017.jpg

 


 
 

Uctili sme si našich seniorovVytlačiť
 

Stalo sa už tradíciou, že si každoročne v októbri, mesiaci úcty k starším,  uctievame aj našich starších spoluobčanov. Aj v tomto roku, v nedeľu 15. októbra 2017,  pripravila obec Koromľa stretnutie pre svojich seniorov s príjemným posedením v kultúrnom dome.

V úvode všetkých prítomných privítala slávnostným príhovorom starostka obce Mgr. Silvia Žeňuchová. Po úvodný slovách starostky obce našich seniorov čakal bohatý kultúrny program.

Kultúrnym programom na ľudovú nôtu potešili melódie ľudových piesní v podaní ženskej folklórnej skupiny Bežovčanky. V celej sále bolo cítiť radosť z ich ľudových piesní a spevu.

Novinkou tohtoročného kultúrneho programu bolo aj vystúpenie nášho hudobného talentu seniora Emila Remeckého, ktorý svojim vystúpením zožal veľký úspech.

Seniorom sme pripravili aj milé prekvapenie v podobe ukážok prác tradičných ľudových remesiel: tkanie na krosnách, hrnčiarstvo – točenie na kruhu a práca s kožou, ktoré prevládali v minulosti a naďalej sa udržiavajú a rozvíjajú.

Všetci prítomní si posedeli pri guľáši, káve, zákusku, i dobrom vínku.

Sme veľmi radi, že naši seniori prijali pozvanie na posedenie, kde si mohli pospomínať na dni mladosti, potešiť sa z kultúrneho vystúpenia.Stretnutie sa konalo vo veľmi príjemnej  a veselej atmosfére.

Poďakovanie patrí všetkým tým, ktorí sa aktívne pričinili o úspešný priebeh tohto podujatia a ich práca je aj zdokumentovaná foto zábermi.

1.JPGViac foto nájdete v časti fotogaléria: Úcta k našim seniorom 15.10.2017


 
 

Reportáž TV Zemplín Vytlačiť
 

Vážení občania chceli by sme Vás informovať o  Ačnom pláne, ktorý schválila vláda SR pri zasadnutí 23.08.2016 v Sobranciach. Obec Koromľa v Akčnom pláne má projekt ,,Zariadenie pre seniorov obce Koromľa". V súčastnosti obec Koromľa rieši prevod areálu bývalého Detského domova s MPSVaR o vrátenie majetku štátu našej obci. 

Viac sa dozviete v reportáži:      https://youtu.be/B1c8TNVQEY0?t=308


 
 

Úcta k starším - Pozvánka 15.10.2017 Vytlačiť
 

Milí naši seniori, s príchodom Októbra - mesiaca úcty k starším Vás srdečne pozývame na Slávnostné posedenie venované len Vám, v nedeľu 15. októbra 2017 o 14:00 hod. do kultúrneho domu v Koromli. Počas celého popoludnia Vás čaká: bohatý kultúrny program, ukážky ľudových remesiel a občerstvenie.

Mgr. Silvia Žeňuchová, starostka obce a poslanci obecného zastupiteľstva v Koromli.

október 2017 - final 1.jpg

 


 
 

Pozvánka na Svätohubertovskú liturgiuVytlačiť
 

 

Poľovnícka spoločnosť Viničky v Koromli Vás srdečne pozýva na Svätohubertovskú liturgiu dňa 30.09.2017 so začiatkom o 10,00 hod. na krížovej ceste v Koromli, spojená so súťažou vo varení poľovníckeho gulášu


 
 

Oslavy 680. výročia prvej písomnej zmienky o obci Koromľa spojené s posviackou Krížovej cesty - 15.júl 2017Vytlačiť
 

15. júl 2017  bol pre našu obec, Koromľu, významným dňom  - oslávili sme  680. výročie prvej písomnej zmienky o našej  obci. Oslavy boli umocnené posviackou Krížovej cesty.

Slávnosť v dedine začala  v doobedňajších hodinách práve posviackou krížovej cesty nad obcou a slávnostnou archijerejskou sv. liturgiou  za účasti vladyku Milana Chautura, košického eparchu, ktorého privítala Mgr. Silvia Žeňuchová - starostka obce tradične - chlebom a soľou.

Slávnosti sa zúčastnil aj otec Michal Baník, synkel Mukačevskej eparchie, ktorý prišiel v zastúpení mukačevského eparchu vladyku Milana Šášika, otec Pavol Dancák, profesor Gréckokatolíckej teologickej fakulty Prešovskej univerzity a ďalší kňazi. Medzi nimi aj náš rodák z Koromle – otec Michal Tkáč.
Po slávnostnej liturgii čakalo pre všetkých  účastníkov  v areáli novovybudovaného altánku bohaté občerstvenie - jaternice, klobásky, guláš, záviny, pagáče a nemohli chýbať tradične koromľanske holubky, ktoré  nachystali koromľanské ženy. A na zahnatie smädu zase kofola a pivo.

Popoludní sa začali oslavy na tribúne, ktorá bola postavená na  miestnom futbalovom ihrisku.

Oslavy otvorila starostka obce Mgr. Silvia Žeňuchová svojim krásnym príhovorom. Privítala všetkých obyvateľov obce, rodákov obce a všetkých pozvaných hostí. A v  mene obce spolu s poslancami obecného zastupiteľstva odovzdala vladykovi Milanovi Chauturovi jeho portrét ako spomienku na  našu obec. Darček pre vladyku Milana Šášíka – jeho  portrét - odovzdala o.Baníkovi, ktorý vladyku Milana Šášíka na oslavách zastupoval.

A potom už následoval bohatý kultúrny program  - vystupovali žiaci zo ZŠ Porúbka,  Zbor sv. Archanjela Michaela z Koromle, všetkých zabávala ľudová rozprávačka Araňa, do tanca nám zahrala ľudová hudba Dzugasovci z Prešova, žilky všetkým rozihral folklórny súbor Jurošík z Michaloviec a na záver,  ako zlatý klinec programu mnohých roztancovali Otto Weiter s manželkou Andreou Fischer.

Nezabudli sme ani  na najmenších – pripravili sme pre nich obľúbené  atrakcie  - maľovanie na tvár, drevený kolotoč, mohli sa povoziť na koňoch a vyskákať na  nafukovacom hrade.

Tanec a spev neutíchal ani v neskorých večerných hodinách - nasledovala ľudová zábava v kultúrnom dome.

Dôstojnosť osláv bola znásobená úžasnou moderátorkou – Mgr. Máriou Kasičovou.

Môžeme povedať, že tieto krásne oslavy  sa zapíšu do 680 ročnej histórie našej obce.

Poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na príprave a organizovaní tejto krásnej akcie.

4.jpg

Foto z tejto krásnej akcie si môžte pozrieť vo fotogalérii: 680. výročie obce spojené s posviackou križovej cesty 15.7.2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
 

Volejbalový turnaj O pohár starostu obceVytlačiť
 

V stredu 5. júla 2017 sa naša obec zúčastnila tradičného turnaja v ženskom volejbale              „O pohár starostu obce“. Hráčkam prialo slnečné počasie, ktoré predznamenalo úspešnosť turnaja a príjemnú atmosféru.

Volejbalovými trofejami z rúk starostov obci boli ocenené všetky družstvá. Naša obec získala tretie miesto. Hráčkam blahoželáme a tešíme sa na ďalšie ich úspechy.

Celé podujatie sa nieslo nielen v športovom, ale aj v priateľskom duchu a dobrej nálade.

1.JPG Viac foto nájdete v časti: Ženský volejbalový turnaj - O pohár starostu obce

 


 
 

POZVÁNKA - 680. Výročie obce KoromľaVytlačiť
 

Starostka obce a obecné zastupiteľstvo obce Koromľa pozývajú všetkých obyvateľov a rodákov obce Koromľa na oslavu 680. výročia prvej písomnej zmienky o obci spojené s posviackou Krížovej cesty 15. júla 2017 (sobota)

KOROMLA_PLAGAT.jpg


 
 

Detská nedeľa 4. jún 2017 - fotoVytlačiť
 

Prvá júnová nedeľa v Koromli patrila deťom. Obec Koromľa pripravila popoludnie pre deti k ich sviatku MDD. Príjemnú atmosféru  spríjemnili atrakcie, ako  prehliadka príslušníkov Oddelenia hraničnej kontroly PZ  v Petrovciach s ich  štvornohými pomocníkmi, ale aj nafukovacia šmýkačka.  Deti sa na šmýkačke dosýta vyšantili. Osviežiť sa a doplniť energiu mohli malí aj veľkí v tieni novovybudovaného altánku, kde si pochutnali na skvelom kotlíkovom guľáši. Môžeme len skonštatovať, že to bola vydarená akcia,  na ktorej sa tu zišli úžasné deti. Touto cestou vyjadrujeme úprimné poďakovanie všetkým, ktorí sa podieľali na príprave a priebehu tohto nedeľného popoludnia pre naše ratolesti.

 

untitled.pngViac vo fotogalérií: Detská nedeľa 4. jún 2017 

 

 

 

 


 
 

Prerušenie distribúcie elektrinyVytlačiť
 

Vážení občania

Oznamujeme Vám, že dňa 12.06.2017 od 07,50 hodiny do 16,30 hodiny bude prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadení vysokého napätia.

Starostka obce


 
 

Pozvánka: MDD 2017Vytlačiť
 

Obec Koromľa pozýva deti a rodičov na DEŇ DETÍ 4. júna 2017 (nedeľa)  o 13:30 hod. na detské a futbalové ihrisko. Tešíme sa na Vás.

MDD 2017.jpg

 

 


 
 

Postavili sme obecný máj - stavanie mája 2017 - fotoVytlačiť
 

V nedeľu 30. apríla 2017 - predvečer prvého mája sme v duchu tradícií v našej obci zorganizovali akciu "Stavanie mája". K príjemnej atmosfére prispela ženská spevácka skupina Sobrančanky. Po úvodnom slove starostky obce Mgr. Silvii Žeňuchovej, za sprievodu ľudových piestní  - sme spoločne postavili pred kultúrnym domom krásny obecný máj. Pre všetkých prítomných čakalo v kultúrnom dome pohostenie pri chutnom guľaši a poháriku vínka. Za príjemný večer patrí vďaka všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na tejto peknej akcii.

5.JPG

 

 

 

Viac vo fotogalerií: Postavili sme obecný máj - stavanie mája 2017

 

 


 
 

Pozvánka - Stavanie mája v našej obciVytlačiť
 

plagát - máj 5 2017 -1 .jpg

Obec Koromľa Vás srdečne pozýva na STAVANIE MÁJA, v nedeľu 30.4.2017 o 18:30 hod. pred kultúrnym domom. O dobrú náladu a zábavu sa postará ženská spevácka skupina Sobrančanky.


 
 

Veľkonočný pozdravVytlačiť
 

Veselé veľkonočné sviatky

Privítajme jar, prišla Veľká noc, nech šťastia, zdravia a lásky máte moc. Nech čaro jari v srdci Vás zahreje, to Vám k veľkonočným sviatkom prajeme.

Starostka obce, poslanci OcZ a pracovníci OcÚ Koromľa.

velka-noc-vajicka-kraslice.jpg


 
 

Kanalizácia KoromľaVytlačiť
 

Vážení občania !

V nasledujúcich dňoch bude zahájená ďalšia etapa výstavby kanalizácie v našej obci. Samozrejme, že realizácia stavebných prác v tomto období prinášajú aj veľa nepríjemnosti.

Žiadame Vás preto o pochopenie a strpenie obmedzení v doprave, ako aj v celodennom živote obce.  

Mgr. Silvia Žeňuchová - starostka obce


 
 

Rozhodnutie ministra ŽP SR o poskytnutí podpory formou dotácie z Environmentálneho fonduVytlačiť
 

Rozhodnutie ministra životného prostredia Slovenskej republiky o poskytnutí podpory formou dotácie z Environmentálneho fondu. Na základe ,,Špecifikácie činností podpory formou dotácie pre rok 2017" rozhoduje o poskytnutí finančných prostriedkov pre Obec Koromľa na účel Kanalizácia Koromľa dotáciu vo výške 90 000, 00 Eur.


 
 

Oslava sviatku žien Vytlačiť
 

Naša obec ani tento rok nezabudla na svoje ženy.  V nedeľu 5. marca 2017  pripravila oslavu pri príležitosti sviatku MDŽ. V tento deň sme sa zišli v nádherne vyzdobenej sále kultúrneho domu, kde starostka obce Mgr. Silvia Žeňuchová a poslanci obecného zastupiteľstva pripravili pre ženy z našej obce kultúrno – spoločenské popoludnie.

Úvodné slova zazneli v podaní starostky obce, ktorá všetkých privítala. Nasledoval kultúrny program, ktorým nás sprevádzala moderátorka Kristínka.

V pestrom kultúrnom programe vystúpili deťúrence zo ZŠ Porúbka pod vedením svojich pani učiteliek. Program doplnili aj naše mladé talenty obce – súrodenci Papačoví – Soňka a Jakub.

Pozvanie na túto peknú slávnosť prijal poslanec Košického samosprávneho kraja  a prednosta Okresného úradu v Sobranciach MVDr. Boleslav Lešo PhD., ktorý sa prihovoril naším krajším polovičkám.

Po skončení kultúrneho programu naši poslanci obecného zastupiteľstva spolu s prednostom okresného úradu obdarovali každú ženu kvetom -  symbolom vďaky za ich obetavosť a lásku. 

Potom už nasledovalo príjemné posedenie pri sladkom koláčiku a káve v milej atmosfére.

Ďakujeme patrí všetkým, ktorí sa prípravou a prácou podieľali na tejto milej udalosti.

Viac vo Fotogalérii - Oslava sviatku žien


 
 

Pozvánka na oslavu MDŽVytlačiť
 

Milé dámy v našej obci. Srdečne Vás pozývame na slávnostné posedenie pri príležitosti osláv Medzinárodného dňa žien, ktoré sa uskutoční dňa 5.3.2017, t.j. v nedeľu  o 15:00 hod. v Kultúrnom dome v Koromli. Čaká Vás bohatý kultúrny program. Tešíme sa na Vás. Mgr. Silvia Žeňuchová starostka obce a poslanci OcZ v Koromli.                                                                                              

 


 
 

Ocenenie - Pamätná plaketa pre Obecný úrad Koromľa Vytlačiť
 

18. februára 2017 Obecný úrad Koromľa získal na územnom valnom zhromaždení Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR okresov Michalovce a Sobrance ocenenie - Pamätnú plaketu za aktívnu spoluprácu pri plnení úloh Územnej organizácie Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR, ktorú prevzal delegát - predseda DHZ Koromľa Miloš Medviď.                      Našim hasičom ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej obce.

DHZ 3 - ocenie 2-2017.jpgViac fotografií nájdete vo Fotogalérii  - Územné valné zhromaždenie delegátov DHZ 

 

 

 

 


 
 

Pozvánka na zasadnutie Obecného zastupiteľstvaVytlačiť
 

Týmto Vás pozývame na zasadnutie OZ, ktoré sa uskutoční dňa   24.02. 2017  o 16,00 hod v zasadačke OcÚ.


 
 

Daň z nehnuteľnostíVytlačiť
 

Pri zmene vlastníctva nehnuteľností v roku 2016  - v zmysle Zákona č. 582/2004 Z.z. o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady v znení neskorších predpisov, je potrebné do 31.01.2017 podať na obecnom  úrade PRIZNANIE k dani z nehnuteľností, k dani za psa, k dani za predajné automaty a k dani za nevýherné hracie prístroje.

Kto musí podať priznanie

Daňové priznanie sa podáva ak nastala zmena vlastníctva na základe kúpnej, predajnej zmluvy, darovacej zmluvy, pričom v tomto prípade je rozhodujúci dátum povolenia vkladu katastrom nehnuteľností.

Podať ho musia fyzické osoby (občan, podnikateľ) alebo právnické osoby, ak v priebehu roku 2016:

 • nadobudli nehnuteľnosť, pričom k 1. januáru 2017 sú zapísaní v katastri nehnuteľností,
 • predali nehnuteľnosť a k 1. januáru 2017 už nie sú zapísaní v katastri nehnuteľností,
 • nastali také zmeny oproti minulému roku, ktoré majú vplyv na vyrubenie dane (napríklad sa zmenila výmera pozemkov).

Daňová povinnosť vzniká na základe:

 • povolenia vkladu vlastníckeho práva do katastra nehnuteľností na základe kúpnej alebo darovacej zmluvy,
 • nadobudnutia právoplatnosti rozhodnutia o dedení nehnuteľnosti,
 • nadobudnutia nehnuteľnosti vydražením na základe právoplatnosti dražby alebo na základe schválenia príklepu súdom,
 • vysporiadania bezpodielového spoluvlastníctva manželov,
 • vydania právoplatného stavebného povolenia,
 • na základe právoplatného rozhodnutia o povolení zmeny stavby pred dokončením,
 • dodatočného povolenia stavby,
 • právoplatného kolaudačného rozhodnutia,
 • ukončenia výstavby drobnej stavby; oznámením ukončenia drobnej stavby,
 • povolenia zmeny užívania stavby alebo zmeny užívania stavby alebo bytu,
 • zmenou užívania stavby na iné účely ako sa stavba užívala,
 • podpísania nájomnej zmluvy o užívaní nehnuteľnosti so SPF,
 • podpísania dlhodobého nájomného vzťahu k nehnuteľnosti zapísaného v katastri nehnuteľností,
 • zmeny druhu pôdy v katastri nehnuteľnosti,
 • zmeny výmery nehnuteľnosti, rozdelenia parcely, prečíslovania parcely.

Daňová povinnosť zaniká napríklad na základe:

 • povolenia vkladu vlastníckeho práva do katastra nehnuteľností na základe predajnej, darovacej zmluvy,
 • vydraženia nehnuteľnosti,
 • zrušenia bezpodielového spoluvlastníctva manželov,
 • zmeny výmery nehnuteľnosti,
 • povolenia zmeny užívania stavby, bytu alebo časti bytu,
 • zrušenia nájomnej zmluvy o užívaní nehnuteľnosti so SPF,
 • zrušenia dlhodobého nájomného vzťahu k nehnuteľnosti v katastri nehnuteľností,
 • zbúrania alebo odstránenia stavby na základe povolenia búracích prác stavby a následným výmazom stavby z listu vlastníctva.

Nehnuteľnosť v spoluvlastníctve

Ak nehnuteľnosť vlastnia viacerí spoluvlastníci, každý z nich je daňovníkom podľa výšky svojho spoluvlastníckeho podielu. Daňové priznanie, čiastkové priznanie, opravné priznanie alebo dodatočné priznanie k dani z nehnuteľností podá každý spoluvlastník do výšky svojho spoluvlastníckeho podielu. Ak sa však dohodnú, môže to urobiť jeden z nich. Treba to však vyznačiť v daňovom priznaní.

Ak je nehnuteľnosť v bezpodielovom spoluvlastníctve manželov, daňovníkom sú obaja manželia, ktorí ručia za daň spoločne a nerozdielne. Daňové priznanie ale nepodávajú obaja ale len jeden z nich.

Tlačivá daňových priznaní

Tlačivá aktuálnych priznaní sú zverejnené na webovej stránke ministerstva financií, ale k dispozícii je aj na obecnom úrade a v priloženom linku nižšie. Ide o tie isté tlačivá, na ktorých sa podávali priznania aj v minulom roku. Určené sú pre fyzické aj právnické osoby a sú spoločné pre daň z nehnuteľností, daň za psa, daň za predajné automaty a nevýherné hracie prístroje.

Fyzické a právnické osoby podávajú priznanie na jednom spoločnom tlačive.

Priznanie pre FO a PO k miestným daniam

Poučenie na vyplnenie DP

Potvrdenie o podaní DP

Fyzické a právnické osoby podávajú priznanie na jednom spoločnom tlačive.

Ako vyplniť priznanie

Tlačivo je určené pre viac druhov daní. Daňovník vyplní len úvod a konkrétny oddiel. Daň nevypočítava. Urobí to obec.

I. Oddiel - údaje o daňovníkovi (napríklad meno, priezvisko, rodné číslo, IČO, adresa, ...). Tu daňovník vyznačí, či je fyzickou alebo právnickou osobou, keďže už neexistuje osobitné tlačivo pre firmy.

II. Oddiel - daň z pozemkov (údaje o daňovníkovi, informácie o pozemku - napríklad katastrálne územie, číslo parcely, výmera pozemku, druh pozemku, právny vzťah k pozemku, spoluvlastníctvo, počet spoluvlastníkov, dátum vzniku a zániku daňovej povinnosti atď.).

III. Oddiel - daň zo stavieb – stavba slúžiaca na jeden účel, stavba slúžiaca na viaceré účely (údaje o daňovníkovi, informácie o stavbe - napríklad katastrálne územie, číslo parcely, výmera zastavanej plochy stavby, druh stavby, právny vzťah k stavbe, spoluvlastníctvo, počet spoluvlastníkov, dátum vzniku a zániku daňovej povinnosti).

Čo treba priložiť k tlačivu

Daňové priznanie k dani z nehnuteľností je možné poslať poštou alebo ho daňovník podá osobne v podateľni OcÚ. Ak podáva priznanie k dani z nehnuteľností poštou, mal by uviesť aj ďalší kontakt, napríklad adresu elektronickej pošty alebo telefónny kontakt a priložiť uvedené prílohy v obyčajnej neoverenej fotokópii. Ako list vlastníctva postačuje kópia informatívneho výpisu alebo výtlačku z katasterportálu.

Najčastejšie chyby, ktorých sa daňovníci dopúšťajú je, že chýba podpis daňovníka, neboli vyplnené priľahlé pozemky či nehnuteľnosti pri právnických osobách boli nesprávne zaradené.

Najčastejšími prílohami k daňovému priznaniu z nehnuteľností sú rozhodnutie katastra o povolení vkladu, zmluvy o prevode nehnuteľností, osvedčenia o dedičstve, kolaudačné rozhodnutie, darovacie zmluvy alebo iný doklad o nadobudnutí nehnuteľnosti.

 • Pri predaji nehnuteľnosti treba predložiť rozhodnutie vydané katastrom, ktorým sa povoľuje vklad vlastníckeho práva  k nehnuteľnosti.
 • Pri kúpe nehnuteľnosti daňovník predloží rozhodnutie katastra, ktorým sa povoľuje vklad vlastníckeho práva  k nehnuteľnosti.
 • V prípade vlastníctva stavby skutočnú výmeru zastavanej plochy.
 • Pri zdedenej nehnuteľnosti treba právoplatné osvedčenie o dedičstve alebo rozhodnutie o dedičstve. Na osvedčení alebo rozhodnutí o dedičstve musí byť vyznačený dátum právoplatnosti, nakoľko pri nadobudnutí nehnuteľností dedením v priebehu roka daňová povinnosť dedičovi vzniká prvým dňom mesiaca nasledujúceho po dni, v ktorom sa dedič stal vlastníkom nehnuteľnosti na základe právoplatného osvedčenia o dedičstve alebo rozhodnutia o dedičstve.
 • Ak získate nehnuteľnosť darovaním, musíte predložiť rozhodnutie katastra, ktorým povoľuje vklad vlastníckeho práva  k nehnuteľnosti.
 • Pri stavebnom pozemku sa predloží právoplatné stavebné povolenie.
 • Pri kolaudácii stavby treba právoplatné kolaudačné rozhodnutie, geometrický plán - prípadne skutočnú výmeru zastavanej plochy stavby.
 • Odstránenú stavbu treba doložiť právoplatným búracím povolením.
 • Pri zmene užívania stavby sa predloží doklad o zmene užívania stavby.
 • Ak sa zmení charakter pozemku, daňovník musí predložiť výpis z listu vlastníctva.
 • Pri dražbe je potrebné osvedčenie o priebehu dražby.

Pokuty

Sankcie sa nepodanie priznania v lehote sa podľa závažnosti pohybujú od 5 do 3 000 Eur a v prípade, že nebude reagovať na výzvy tak hrozí pokuta od 10 až do 6 000 Eur.

 

 


 
 

Hasičsko - valentínsky ples - PozvánkaVytlačiť
 

DHZ Koromľa Vás srdečne pozýva na Hasičsko - valentínsky ples.Termín: 17. február 2017. Miesto: Kultúrny dom v Koromli. Čas: Od 19:00 do 5:00. Hudba: Hudobná skupina RUBÍN. Cena: 20€/osoba. V cene vstupenky je zahrnuté: Prípitok - Predjedlo - Hlavné jedlo - Švédske stoly - 0,5l vína.   Predaj vstupeniek na čísle: 0908 991 127.

 

 


 
 

Rozlúčka so starým rokom a privítanie nového roka - Silvester 2016Vytlačiť
 

Aj v roku 2016 pripravila naša obec pre všetkých občanov obce možnosť spoločnej rozlúčky so starým rokom a privítanie Nového roka 2017.

Silvestrovské posedenie v sále kultúrneho domu  prebiehalo v priateľskej atmosfére, skvelej nálade, s horúcim punčom a vynikajúcou kapustnicou.

S úderom polnoci  prišiel očakávaný ohňostroj, ktorý k oslavám príchodu nového roka neodmysliteľne patrí. Takto spoločne sme privítali  rok 2017. Privítali sme ho prípitkom, podaním rúk, objatím a prianím všetkého dobrého.

Tí, ktorí prišli neoľutovali a v dobrej nálade a veselej zábave vydržali  až do skorých ranných hodín.

Fotky z tejto vydarenej akcie si môžte pozrieť vo Fotogalérii: Silvester 2016

 


 
 

Pozvánka na Silvester v našej obciVytlačiť
 

Starostka obce a poslanci OcZ v Koromli Vás srdečne pozývajú na spoločné strávenie posledných hodín roka 2016 do Kultúrneho domu v Koromli. Od 20:00 hod. na Vás čaká: starostovský punč, dobrá hudba, silvestrovská kapustnica a polnočný ohňostroj.

 


 
 

Vianočný pozdravVytlačiť
 

Krásne prežitie Vianočných sviatkov, veľa lásky, pokoja a pohody v kruhu svojich najbližších Vám želá v mene poslancov obecného zastupiteľstva a pracovníkov obecného úradu  starostka obce Mgr. Silvia Žeňuchová.         

 

                


 
 

Navštívil nás MikulášVytlačiť
 

10. decembra 2016  popoludní do našej obce zavítal Mikuláš, aby potešil svojou prítomnosťou všetky detské srdiečka, ale aj tých skôr narodených. Všetci netrpezlivo čakali na  jeho príchod pred kultúrnym domom. Vonku bola naozajstná  veľká zima, ako sa na príchod  Mikuláša patrí, ale to deti neodradilo od radostného očakávania. Vidieť toľko detí pokope, to bola veľká radosť. Pobehovali z jednej strany na druhú a tešili sa na Mikuláša, čerta i anjela.

O chvíľu bolo počuť dupot koní a deti  hneď zbystrili pozornosť a začali vyzerať prichádzajúci sprievod.  Mikuláš a jeho spoločníci sa doviezli na voze ťahanom dvoma koníkmi, ktoré obdivovali i dospelí.

Mikuláš neprišiel naprázdno, aj tento rok doniesol naším deťom darčeky v podobe balíčkov plných sladkostí. A aby neostalo len pri sladkostiach, zamestnanci obce napiekli pre všetkých  chutnú pizzu a navarili horúci čajík. Všetkým, ktorí priložili ruku k dielu, patrí veľké  ďakujeme. Aj táto akcia  bola jednou z tých, ktoré v období izolovania sa spojila mnohých - starších aj mladších  a  dokázala  vyčariť radostný úsmev  na tvárach našich malých ratolestí.

 Viac fotografií nájdete Fotogalérii :Prišiel k nám Mikuláš 10.12.2016


 
 

Mikulášsky podvečerVytlačiť
 

Obec Koromľa pod záštitou starostky obce a poslancov obecného zastupiteľstva Vás milé deti a vážení rodičia, srdečne pozýva na Mikulášsky podvečer - s deťmi a pre deti, ktorý sa bude konať v sobotu 10. decembra 2016 o 15:00 hod. pred kultúrnym domom. Tešíme sa na vašu účasť.


 
 

Pozvánka na zasadnutie OZ dňa 02.12.2016Vytlačiť
 

Pozvánka

Týmto Vás pozývame na zasadnutie OZ, ktoré sa uskutoční dňa 02.12.2016 o 16,00 hod v zasadačke OcÚ.


 
 

Videozáznam z chrámového koncertu Vytlačiť
 

Prinášame Vám videozáznam z nádherného chrámového koncertu v našej obci, ktorý bol venovaný hlavne našim seniorom, pretože mesiac október je venovaný úcte k starším. Koncert prilákal do chrámu množstvo ľudí a všetci tí čo prišli, určite neoľutovali. Piesne totiž zanechali umelecký nezabudnuteľný zážitok.

Cez tento odkaz https://www.youtube.com/watch?v=b6MlyhNB4Ks si môžte pozrieť videozáznam chrámového koncertu, ktorý sa konal dňa 16.10.2016.

 


 
 

Oznámenie o prerokovaní konceptu spoločného ÚP obce KoromľaVytlačiť
 

Obec Koromľa oznamuje verejnosti , že prerokovanie konceptu spoločného Územného plánu obcí Koromľa, Husák a Vyšné Nemecké s odborným výkladom spracovateľa územnoplánovacej dokumentácie sa uskutoční dňa 23.11.2016 (v stredu) o 17,30 hod. na Obecnom úrade v Koromli.

Koncept ÚPO nájdete na tomto odkaze: 

http://boskov.sk/?page_id=1604


 
 

Úcta k starším - FOTOVytlačiť
 

16. október 2016 bol pre obyvateľov našej obce Koromľa veľmi výnimočným dňom.

Starostka obce Mgr. Silvia Žeňuchová v spolupráci s poslancami obecného zastupiteľstva usporiadala nádherný Chrámový koncert  pre všetkých obyvateľov Koromle, venovaný hlavne našim seniorom, pretože mesiac október je venovaný úcte k starším.

Nádherným hudobným prejavom nás prišla obdariť speváčka a heligonkárka Vlasta Mudríková z Kysúc. Program doplnili svojim krásnym spevom náš Chrámový zbor sv. Michala Archanjela  a mladý talent z našej dediny - Sarah Mária  Tothová. Pozvanie na koncert prijal aj poslanec  NR SR Eduard Adamčík. Napriek pochmúrnemu jesennému počasiu bol chrám úplne zaplnený a krásny spev a hra na heligónke pohládzala duše a srdcia všetkých prítomných. Mnohým  sa vyronili slzy radosti a dojatia.  A na konci  Vlastu Mudríkovú všetci prítomní odmenili standing ovation,  zástupca starostky Milan Capik krásnou jesennou kyticou a náš kňaz o.Ľuboslav Tóth ju potešil nádhernou ikonou, ktorá je symbolom gréckokatolíkov.

Po koncerte nasledoval kultúrny program a pohostenie pre našich seniorov v kultúrnom dome, kde ich okrem chutného jedla čakala aj pastva pre oči – výstava ovocia a zeleniny, jesennej dekorácie, starých fotiek a množstva súčastí domácnosti našich starých rodičov a prarodičov. Mnohí seniori si zaspomínali na mladé časy pohľadom na drevenú kolísku, kolovrátok,  staré fotky našej dediny, či starú „šafáreň“. Každého potešil aj malý darček – milá magnetka od o. Ľuboslava. Aj  Vlasta Mudríková pokračovala  svojim spevom v kultúrnom dome, kde dokonca  roztancovala naše milé publikum.

Toto  stretnutie bolo naozaj krásne a dojímavé. Hlavne pre menej mobilných seniorov bolo spestrením ich dní jesene života, ktorá  nebýva vždy ľahká a všetkým  ostali nezabudnuteľné zážitky.  Z viacerých úst zaznela túžba a prianie zažiť viac takýchto krásnych chvíľ.

     Ostatné fotky nájdete vo fotogalérii: Úcta k starším 16.10.2016


 
 

Pozvánka Úcta k starším 16.10.2016 Vytlačiť
 

Starostka obce a poslanci Obecného zastupiteľstva v Koromli  pozývajú všetkých seniorov na ,,Deň úcty k starším" 16.10.2016

14,00 hod. Chrámový koncert v Greckokatolíckom chráme sv. Michaela Archanjela

15,00 hod. Spoločenské posedenie a občerstvenie pri príležitosti mesiaca úctz k starším v kultúrnom dome


 
 

Verejné zhromaždenie občanovVytlačiť
 

Vážení občania

Starostka obce a poslanci obecného zastupiteľstva Vás srdečne pozývajú na Verejné zhromaždenie občanov, ktoré sa bude konať 11.09.2016 (nedeľa) o 15:00 hod. v Kultúrnom dome v Koromli.

    Tešíme sa na Vás

                                                       Mgr. Silvia Žeňuchová, v.r.

                                                       starostka obce


 
 

Varenie pirohov - PodhoroďVytlačiť
 

V nedeľu 28. augusta 2016 našu obec Koromľa v neďalekom Podhorodi reprezentovali "naše dôchodkyne" z klubu dôchodcov a uvarili výborné pirohy. Získali Diplom za pirohy, ktoré varili najskúsenejšie kuchárky. 

       

Zvyšok fotografií nájdete vo Fotogalérii - Varenie pirhov Podhoroď 


 
 

Foto - Varí celá dedinaVytlačiť
 

Akcia vari cela dedinaDňa 26.06.2016 Únia žien v Koromli usporiadala 2.ročník súťaže vo varení guľášu pod názvom ,,Varí celá dedina". Pri organizovaní súťaže pomáhali poľovníci zo združenia PS Viničky v Koromli, ktorí do súťaže dodali mäso a taktiež varili guľaš pre všetkých hostí. Súťaže sa zúčastnilo 6 družstiev a to PZ Viničky , Únia žien , Cirkevný zbor , Klub dôchodcov , Obecný športový klub, Dobrovoľný hasičský zbor. Súťažiacich prišli podporiť starostka obce a poslanci obecného zastupiteľstva.

1. miesto získali OŠK, 2. miesto DHZ, 3. miesto Klub dôchodcov

O dobru náladu sa postarali,, Zemplínski heligónkari "


 
 

Memoriál Jaroslava RemeckéhoVytlačiť
 

V nedeľu 21.8.2016 sa konal na futbalovom ihrisku  v  Koromli 1. ročník memoriálu Jaroslava Remeckého, ktorého sa zúčastnilo domáce mužstvo Futbalového klubu OŠK Koromľa a mužstvo TJ Ruský Hrabovec.

Myšlienkou celého turnaja bolo zorganizovať stretnutie priateľov prostredníctvom hry – zvanej futbal.

Turnaj otvorila svojim príhovorom starostka obce Mgr. Silvia Žeňuchová.  Program tvorilo minúta ticha na ihrisku, položenie venca a modlitba nad hrobom zosnulého a samotný futbalový zápas.

Poďakovanie za kvalitnú organizáciu pri tejto akcii patrí všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom  podieľali na príprave tohto turnaja.

 

Fotogaléria - Memoriál Jaroslava Remeckého


 
 

Návšteva jubilantaVytlačiť
 

Dňa 12. augusta 2016 sa dožil krásneho životného jubilea 90 rokov náš spoluobčan p. Pavol Tomčo. Pri tejto príležitosti ho navštívila starostka obce Mgr. Silvia Žeňuchová spolu s poslancami OcZ Koromľa a popriali mu veľa zdravia, pokojnú starobu a veľa spokojnosti v kruhu svojej rodiny.


 
 

Volejbalový turnaj žienVytlačiť
 

Tak ako po minulé roky, tak aj tento rok sa naša obec 5.júla 2016 zúčastnila 15. ročníka turnaja v ženskom volejbale o pohár starostov. Zišli sa tam súťažiace družstvá z Petroviec, Koromle, Priekopy, Krčavy, Ukrajiny a Poľska. Hralo sa až do večerných hodín. Prestoje medzi zápasmi ubehli rýchlo, nakoľko všetkých zúčastnených zabávala ľudová hudobná skupina Tarnavčan a ľudová muzika z Poľska. Obec Koromľa získala 3. miesto. Hráčkam blahoželáme k peknému 3. miestu a ďakujeme za reprezentáciu našej obce. Touto cestou ešte chceme poďakovať všetkým zúčastneným, aj tým čo si našli chvíľu, aby prišli povzbudiť naše hráčky.

Fotogaléria - Turnaj v ženskom volejbale o pohár starostov 5.7.2016


 
 

Foto - Varí celá dedinaVytlačiť
 

Dňa 26.06.2016 Únia žien v Koromli usporiadala 2.ročník súťaže vo varení guľášu pod názvom ,,Varí celá dedina". Pri organizovaní súťaže pomáhali poľovníci zo združenia PS Viničky v Koromli, ktorí do súťaže dodali mäso a taktiež varili guľaš pre všetkých hostí. Súťaže sa zúčastnilo 6 družstiev a to PZ Viničky , Únia žien , Cirkevný zbor , Klub dôchodcov , Obecný športový klub, Dobrovoľný hasičský zbor. Súťažiacich prišli podporiť starostka obce a poslanci obecného zastupiteľstva.

1. miesto získali OŠK, 2. miesto DHZ, 3. miesto Klub dôchodcov

O dobru náladu sa postarali,, Zemplínski heligónkari "

Fotogaléria - Varí celá dedina 2016


 
 

Foto - detská nedeľaVytlačiť
 

Obec Koromľa pripravila pre svojich najmenších obyvateľov netradičnú oslavu MDD - darček v podobe spoločnej návštevy kultúrneho podujatia - Kina Centrum v Michalovciah na detskom predstavení Angry Birds vo filme. Autobus sa zaplnil deťmi všetkých vekových kategórii v sprievode starostky obce, riaditeľky a učiteľky z našej materskej školy. V nedeľu 12. júna deti potešila nielen rozprávka, ale aj spoločné posedenie na zmrzline. Mnohé deti boli v kine prvýkrát. Sme o to radšej, že sme im tento zážitok mohli sprostredkovať pri príležitosti ich veľkého dňa MDD. Deň detí sa vydaril, bolo nám veselo. Radosť z príjemne prežitého dňa bolo hlavným cieľom krásneho podujatia venovaného našim deťom.

Fotogaléria - Detská nedeľa v kine 12.6.2016


 
 

DETSKÁ NEDEĽA 12.6.2016Vytlačiť
 

DETSKÁ NEDEĽA 12.6.2016


 
 

Napísali o nás médiaVytlačiť
 

Na 27. sneme ZMOS naša obec získala cenu spoločnosti WEBY GROUP. Viac sa dočitate v článku týždenníka Obecné noviny. Tešíme sa, že čoskoro Vás budeme môcť privítať na novej obecnej stránke.

 http://www.obecne-noviny.sk/clanky/cenu-spolocnosti-WEBY-GROUP-ziskala-obec-koromla

http://www.webyportal.sk/clanky/category/mesta-a-obce/article/webygroup-na-sneme-zmos.xhtml


 
 

Pozvánka na OcZ 26.05.2016Vytlačiť
 

Obecný úrad Koromľa oznamuje, že dňa 26.05.2016 sa bude konať zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Koromli, so začiatkom o 16:00 hod.  v zasadačke obecného úradu.


 
 

Sponzorský dar - nové dresyVytlačiť
 

Pre Obecný športový klub v Koromli darovalo Roľnícke družstvo v Koromli nové futbalové dresy. Veľké poďakovanie za podporu patrí predsedovi Ing. Pavlovi Fečíkovi a ostatným členom vedenia družstva.


 
 

Sponzorský dar - nové dresyVytlačiť
 


 
 

Deň matiekVytlačiť
 

Starostka obce a poslanci OcZ k sviatku dňa matiek prajú všetkým matkám, babkám a prababkám veľa zdravia, šťastia, lásky a pohody v kruhu rodiny.

Deň matiek


 
 

Návšteva jubilantaVytlačiť
 

Dňa 29. apríla 2016 sa dožil krásneho životného jubilea 90 rokov náš spoluobčan p. Andrej Tkáč. Pri tejto príležitosti ho navštívila starostka obce Mgr. Silvia Žeňuchová spolu s poslankyňami OcZ Koromľa a popriali mu veľa zdravia, pokojnú starobu a veľa spokojnosti v kruhu svojej rodiny.

Jubilant


 
 

FOTO - stavanie májaVytlačiť
 

Stavanie mája je zvyk a tradícia viažúca sa k prvému máju spojená s hudbou, spevom a tancom. Ani v tomto roku nebola v našej obci prerušená táto tradícia. Prinášame Vám fotky z tejto skvelej a vydarenej akcie.

Fotogaléria - Stavanie mája 30.4.2016


 
 

Pozvánka na stavanie mája Vytlačiť
 

Pozvánka na stavanie mája


 
 

SMS notifikácieVytlačiť
 

OBEC  KOROMĽA

Vážení občania,
naša obec Koromľa, z dôvodu zlepšovania informovanosti občanov, ponúka možnosť prijímať dôležité obecné oznamy formou krátkych SMS správ a E-mailov. Využite bezplatné prijímanie oznamov: SMS prihlásením, Online prihlásením, alebo Návratkou.

Postupy pre prihlásenie prijímania bezplatných oznamov:

Online prihlásenie* 


1. Navštívte stránku
    www.smsspravodaj.info
2. Kliknite na tlačidlo
    KOROMĽA
3. Vyplňte registračný formulár
4. Potvrďte kliknutím na tlačidlo
    CHCEM SA REGISTROVAŤ

 

SMS prihlásenie**


1. Napíšte sms správu s textom
    Koromla
2. Odošlite na číslo
    0940 600 011

 

Prijímanie SMS správ a E-mailov je úplne bezplatné.
 * Online prihlásenie má viacero výhod – prihlásenie je bezplatné, detailnejšie nastavenia oznamov, prijímanie aj E-mailov.
** Cena za odoslanú SMS na číslo začínajúce 0940 – nepresiahne hodnotu 0,15€ s DPH. Cena závisí od cenníka sms
    správ v rámci SR u Vášho poskytovateľa mobilných služieb.

Návratka pre príjem oznamov  obce  Koromľa

 

Vaše mobilné číslo Váš E-mail: Váš podpis
     
Dostávať ako sms: áno / nie* Dostávať ako E-mail: áno / nie* Dostávať reklamné správy**: áno / nie*

 

 * možnosti áno / nie zakrúžkujte
** reklamné správy – ak príde do obce predajca napr.: zeleniny, mäsových výrobkov, ... 

Návratku vystrihnite a doručte osobne na:  Obecný úrad Koromľa,  Koromľa 172 ,  07262   Koromľa
www.smsspravodaj.info


 
 

Veľkonočný pozdravVytlačiť
 

Veľkonočný pozdrav


 
 

Oslavy MDŽ v našej obciVytlačiť
 

V nedeľu 13. marca 2016 sa v našom kultúrnom dome niesla atmosféra plná nehy, lásky či krásy pri príležitosti osláv Medzinárodného dňa žien.

Po úvodných slovách moderátorky Kristínky, starostka obce Mgr. Silvia Žeňuchová zahájila oslavu MDŽ.

Nasledoval bohatý kultúrny program, ktorý bol uvitý z  humorného slova,  hrou na akordeóne, piesní a tancov  v podaní aj našich detí a detí zo Základnej školy v Porúbke.

V závere programu poslanec obecného zastupiteľstva Miloš Medviď spolu s našim duchovným otcom PaedDr. Ľuboslavom Tothom vyjadrili prítomným ženám vďaku a  úctu v slávnostnom príhovore.

Každá žena bola obdarovaná klasickým karafiátom, ako symbol prejavu vďaky.

Po programe nasledovalo posedenie pri koláčiku a káve a komu chutilo i pri poháriku vínka.

Veríme, že každá žena odchádzala z oslavy s pocitom, že prežila pekné sviatočné popoludnie.

Fotky nájdete vo Fotogalérii - MDŽ 13.3.2016


 
 

POZVÁNKA - 13. marec 2016Vytlačiť
 

MDŽ


 
 

Napísali o nás v médiáchVytlačiť
 

Obec Koromľa (okr. Sobrance) získala na odstránenie skládok, ktoré sa hromadili roky, dotáciu viac ako 90-tisíc eur.

Viac sa dočítate v článku denníka  Michalovský korzár


 
 

Oslava Silvestra Vytlačiť
 

Počas silvestrovskej noci  sme posledné hodiny roka 2015 strávili v miestnom  kultúrnom dome s dobrou náladou a starostovským punčom, ktorý zahrial všetkých prítomných. Nechýbala výborná silvestrovská kapustnica, ktorá rozvoniavala počas celej noci.

Polnočná atmosféra bola v podobe  krásneho ohňostroja, priania všetkého dobrého a úsmevu na tvári. Nech je pre nás všetkých celý rok 2016 šťastný a úspešný.

Ďakujeme všetkým, ktorí ste prišli a obohatili toto stretnutie svojou prítomnosťou a úsmevom. 

Fotky nájdete vo Fotogalérii


 
 

Rozpočet na rok 2016Vytlačiť
 


 
 

Fašiangový plesVytlačiť
 

Únia žien v obci Koromľa pozýva na Fašiangový ples.

Ples


 
 

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár

Používam internet
 
 
29%

 
 
 
50%

 
 
 
11%

 
ÚvodÚvodná stránka